Vyhlídková věž radnice Krnov

radnice_1 Věž radnice v Krnově je od června 2014 dalším místem, odkud si jak turisté, tak i obyvatelé Krnova, mohou z ptačí perspektivy město prohlédnout.

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v TIC Krnov, doprodej vstupenek proběhne těsně před prohlídkou u průvodce před hlavním vchodem do radnice. Vstupné: dospělí - 20 Kč, děti, studenti, důchodci - 10 Kč. Sraz na prohlídku je před hlavním vchodem do budovy radnice. Pravidelné prohlídky probíhají od 15.5. do 15.9. Aktuální přehled prohlídek naleznete zde.

Prohlídky, průvodci - přehled krnovských památek, které můžete navštívit v turistickou sezónu nebo celoročně.

 

Maximální počet osob na prohlídku je 15.
Skupinové prohlídky lze předem rezervovat v TIC Krnov i mimo stanovené pravidelné prohlídky na tel. 554 614 612 nebo 739 548 957.


Radnice se nachází v Krnově na Hlavním náměstí 1. Více informací o památce naleznete zde.

Vyhlídková věž je neodmyslitelnou součástí zdejší radnice. Radniční budova byla postavena v letech 1901-03 podle návrhu vídeňského architekta Moritze Hinträgera. Není tajemstvím, že vzorem Hinträgerova návrhu se stala radnice 18. vídeňského okresu Währing, kterou také projektoval. Krnovská radnice je stavbou novorenesanční se secesními prvky, která zaujme především svou střechou pokrytou barevnými glazurovanými taškami. V interiérech radnice se pak nachází bohatá štuková výzdoba.

Věž radnice dosahuje výšky 52 metrů a má 6 pater. Zhruba ve střední části věže je z venku umístěn znak Krnova, který je poprvé doložen již v roce 1311 a je spojován s počátky města. Jeho výklad se však nedochoval a existují pouze dohady, o tom jaký význam mají na něm vyobrazené tři rohy. Nejpravděpodobnější se zdá výklad o tom, že se jedná o rohy hojnosti. Barvám znaku pak odpovídají i barvy městské vlajky, tedy bílá (resp. stříbrná), žlutá (resp. zlatá) a modrá.

V radniční věži se nachází i původní hodinový stroj z roku 1894, který sestrojil mnichovský hodinář, konstruktér a vynálezce Johann Mannhardt. Hodiny byly v roce 1982 upraveny na automatické natahování. Ciferníky hodin se nacházejí ve výšce zhruba 33 m, těsně nad znakem města. V horní části je věž radnice rozšířena a vybavena čtyřmi arkýři a okny, která nabízejí velmi zajímavý pohled na město a vzdálenější okolí.

Vyhlídková věž je veřejnosti přístupna pouze v doprovodu průvodce, ve stanovených časech a termínech a s platnou vstupenkou. Lze sjednat i prohlídku mimo stanovený termín a to po telefonické domluvě minimálně týden předem. Maximální počet osob v jedné prohlídce je 15. Prohlídka není vhodná pro kardiaky a astmatiky a lidi se zdravotními potížemi vůbec. Doba prohlídky je cca 30 minut.

Pozn.: Průvodci se vyhrazuje právo zrušit prohlídku radniční věže v případě velmi nepříznivého počasí, technických důvodů či z důvodu konání svatebních obřadů.

radnice prohlídky  

 

 
Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb