Prohlídka věže kostela sv.Martina s bytem věžného

SOUČASNOST

V roce 2014 prošlo rekonstrukcí schodiště do Městské věže. Díky této rekonstrukci je věž kostela zpřístupněna veřejnosti. Prohlídky probíhají květen-září.

Martin 1

HISTORIE

První zmínka o tomto kostele se objevuje před více jak 700 lety (1281). Kostel byl postaven pod patronátem řádu německých rytířů, několikrát byl obnovován a postupně rozšiřován. Původní stavba byla dřevěná, na přelomu 14. a 15. století byl postaven kostel z kamene.

Nejdříve vznikla hlavní loď kostela v duchu gotiky, později se přistavěly boční lodě. Kostel měl původně jen jednu věž (jižní, pravou), což je stále patrné, druhá věž byla přistavěna až v 16. století i s ochozem, říkalo se jí „městská věž“, protože sloužila městskému věžnému k jeho obchůzkám – městská hlásna. Věže vysoké 67 metrů byly součástí městského ochranného systému.

PROHLÍDKY

Výstup do věže je náročnější, ale určitě stojí za to. Návštěvníci vstoupí do jedné věže, projdou nad lodí kostela a vystoupají do věže s ochozem. Ve věži je možnost nahlédnout do bytu věžného, který se staral o bezpečí města.

KONTAKT

Kostel svatého Martina
nám. Osvobození 27/7
794 01 Krnov
+420 554 612 672
http://farnostkrnov.webnode.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

KVĚTEN-ŘÍJEN
sobota, neděle – 13:00-18:00

Skupinové prohlídky lze předem objednat v Turistickém informačním centru Krnov.

VSTUPNÉ

dobrovolné

FOTOGALERIE


martin_1

kostel sv. Martina1

Martin w

Martin

martin_3

vyhled w

sv.martin sv.vaclav

 

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb