Pro rodiny s dětmi

Připravujeme Dobrodružného průvodce Krnovem

Pro rodiny s dětmi připravujeme zábavného průvodce Krnovem. Najdete zde tři okruhy, které se dají absolvovat za jeden den. Záležet bude jen na vás, jestli si projdete okruh historickým centrem nebo vyrazíte na Cvilín či Ježník. Za každý splněný okruh získáte v TIC Krnov nálepku a drobnou odměnu. Nálepky budete sbírat také v krnovských památkách a tím si budete doplňovat svůj deníček.

Získej pamětní mince

SOUTĚŽ S VANDROVNÍ KNÍŽKOU O PAMĚTNÍ MINCE A JINÉ ODMĚNY

Od 15. května bude opět probíhat soutěž o pamětní mince. Ukončena bude 31. srpna 2019. Soutěž pořádá město Krnov, Prudnik (PL) a Jeseník.

Po stopách loupeživého rytíře na zříceninu hradu Šelenburk, Krnov

Tajemnou a pověstmi opředenou zříceninu hradu Šelenburk naleznete na zadním kopci Cvilín. Prý dosud se zde nachází nesmírné poklady, které jsou přikryté troskami hradu. Jejich původ je podle pověsti nekalý. Nejčastěji se říká, že je pro svou dceru nastřádal loupeživý rytíř, který se po urážce své dcery na knížecím dvoře odstěhoval na Cvilín a zde se mstil a přepadal na obchodních cestách.

Dopravní hřiště a zahrada SVČ Krnov

V Krnově směrem na kopec Cvilín se nachází velké dopravní hřiště, pumptrackova dráha a zahrada s herními prvky pro děti.

Lesní hřiště, Krnov

V Krnově se nachází několik lesních hřišť.

Stálá výstava panenek, Krnov

V Krnově se otevřela stálá výstava panenek,kočárků a hraček.

Naučná stezka Horky - Kabátův kopec, Krnov

Do seznamu míst rodinných výletů v Krnově přibyla v pondělí 16. října 2017 nová naučná stezka Horky - Kabátův kopec. Stezku vybudovala základní organizace Českého svazu ochránců přírody Levrekův ostrov, která na 3,5 km trase rozmístila pět akátových laviček a devět infopanelů, z nichž část bude interaktivních – s pexesem, skrývačkami nebo hádankami. Na některých jsou nainstalovány také hmyzí domky. Naučná stezka začíná u autobusové zastávky MHD Pod Ježníkem (u rybníků).

Zámek Linhartovy

Zámek Linhartovy je zaměřen především na rodiny s dětmi.

Kastelán p. Hrubý
tel.: 554 652 241, 728 323 270
e-mail: hruby@zsma.cz
www.zameklinhartovy.cz

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb