Turistická sezóna 2019

Příprava letošní turistické sezóny je v plném proudu. A na co se můžete těšit?

krnov 2019 web

Turistická sezóna v Krnově bude oficiálně zahájena jako každý rok komentovanou prohlídkou města pro veřejnost, kterou pro Vás připravujeme společně se Střední odbornou školou dopravy a cestovního ruchu v Krnově a Krnovskou synagogou. Prohlídka se uskuteční ve středu 15. května.


V sobotu 18. května se bude konat Den otevřených památek. Opět se pokusíme v tento den zajistit vstup do turistických atraktivit v Krnově. Otevřou se i památky, které nejsou běžně otevřeny.


Novinkou letošní turistické sezóny budou komentované prohlídky v kostele sv. Ducha, který dnes slouží jako koncertní síň, a to už napovídá, že možná uslyšíte i krnovské varhany, které zde jsou. Prohlídky budou probíhat v červenci a v srpnu. Na každý měsíc budou připraveny 4 prohlídky.


Určitě se můžete těšit na skládačku Turistická sezóna 2019, kde najdete otevírací doby krnovských památek, tipy na výlet v Krnově, nabídku půjčovny v TIC Krnov.


Během letních prázdnin Vám nabídneme také krnovský kalendář na rok 2020.


Od letošního roku dochází také ke změně vstupného do Městského muzea Krnov.
- vstupné do muzea je 30 Kč pro dospělé, 15 Kč zaplatí děti, studenti a majitelé Senior pasu. Majitelé průkazu ZTP zaplatí 50 % z ceny vstupenky.

Pro příznivce rozhleden nemáme dobrou zprávu.
V letošní sezoně se už neotevře cvilínská rozhledna. Potřebuje zásadní rekonstrukci. Projekt bude hotový do konce letních prázdnin, zhotovitele bychom chtěli najít ještě letos a s opravou začít v roce příštím. Více informací najdete na našem webu bit.ly/CvilinskaRozhledna.
Dobrou zprávou je, že rozhledna dostane nový kabát a bude sloužit dalších nejméně 100 let. Zároveň dojde ke zkrášlení okolí. Zoufat však nemusíte, protože v Krnově máme ještě jednu rozhlednu a to volně přístupnou, která se nachází na Ježníku ve výšce 552,5 m n. m., což je o 116,5 m výš než rozhledna na Cvilíně :-). Od května vám nabídneme ještě další vyhlídková místa a to věž kostela sv. Martina nebo radniční věž. A jestli si troufnete na vyhlídkový let, tak i tahle možnost zde je.

 

 

Novinek, samozřejmě těch příznivých, bude určitě více, ale nemůžeme Vám vše prozradit.

 

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb