Turistická sezóna 2019

 

1

Turistická sezóna v Krnově byla oficiálně zahájena jako každý rok 15. května v 16:00 komentovanou prohlídkou města, kterou jsme pro Vás připravili společně se Střední odbornou školou dopravy a cestovního ruchu v Krnově a Krnovskou synagogou.

1505 krnov

V sobotu 18. května se uskutečnil "Den otevřených památek". Navštívit jste mohli i památky, které nejsou běžně přístupné. Informace o památkách a přesné časy zde.

1805 op   1805 program

Novinkou letošní turistické sezóny budou komentované prohlídky v kostele sv. Ducha, který dnes slouží jako koncertní síň. Prohlídky s poslechem varhan v délce 60 minut budou probíhat v červenci a v srpnu. Na každý měsíc budou připraveny 4 prohlídky. Vstupné na osobu 20 Kč.

Další novinkou budou prohlídky řemeslného pivovaru Nachmelená opice. Ty budou probíhat od května do září, vždy první pondělí v měsíci v15:00 a 16:00. Prohlídku bude nutno předem rezervovat. Komentovaná prohlídka s ochutnávkou piva a malou degustační skleničkou bude stát 125 Kč za dospělou osobu. Děti zaplatí 90 Kč.

Pro příznivce rozhleden nemáme dobrou zprávu.
V letošní sezoně se už neotevře cvilínská rozhledna. Potřebuje zásadní rekonstrukci. Projekt bude hotový do konce letních prázdnin, zhotovitele bychom chtěli najít ještě letos a s opravou začít v roce příštím. Více informací najdete na našem webu bit.ly/CvilinskaRozhledna. Dobrou zprávou je, že rozhledna dostane nový kabát a bude sloužit dalších nejméně 100 let. Zároveň dojde ke zkrášlení okolí.

Zoufat však nemusíte, protože v Krnově máme ještě jednu rozhlednu, a to volně přístupnou, která se nachází na Ježníku ve výšce 552,5 m n. m., což je o 116,5 m výš než rozhledna na Cvilíně :-). Od května vám nabídneme ještě další vyhlídková místa, věž kostela sv. Martina s bytem věžného a radniční věž. A jestli si troufnete na vyhlídkový let, tak i tohle v Krnově můžete zažít.

Od letošního roku dochází ke změně vstupného do Městského muzea Krnov. Dospělí zaplatí 30 Kč, děti, studenti a majitelé Senior pasu 15 Kč. Majitelé průkazu ZTP zaplatí 50 % z ceny vstupenky.

Na podzim se otevře v Lesním zámku na Ježníku Muzeum nábytku. Více informací Vám poskytneme v aktuální dobu v TIC Krnov.

15. května odstartuje soutěž o pamětní minci Krnova, kterou si u nás vyrazíte, když absolvujete prohlídku radniční věže, Krnovské synagogy a poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně, který nahradí rozhlednu.

V červenci a v srpnu bude probíhat opět soutěž v infocentru o pexeso Krnov-Prudnik.

A na začátek letních prázdnin chystáme pro rodiny s dětmi Dobrodružného průvodce Krnovem. Čekat vás budou tři okruhy, tři hádanky a také tři odměny. Ale také nejméně 18 km, které musíte ujít. Samozřejmě ne v jeden den :-). A kdo bude vašim průvodcem? No přece náš Cvilínek.

soutez s cvilinkem

Chystáme i další materiály. Určitě to bude opět skládačka Turistická sezóna Krnov 2019, kde najdete otevírací doby krnovských památek, tipy na výlet v Krnově, nabídku půjčovny v TIC Krnov. Turistické noviny, které Vás budou informovat o turistické sezóně nejen v Krnově, ale také v celém Mikroregionu Krnovsko, najdete zde oblíbený kalendář akcí. A jako zatím poslední materiál bude trhací mapa Mikroregionu Krnovsko.

 

 

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb