Turistická sezóna Krnov 2017

Turistická sezóna v Krnově byla oficiálně zahájena 16. května prohlídkou nazvanou Tóny Krnova. V TIC Krnov na Hlavním náměstí Vám nabízíme na letošní sezónu Turistické noviny - Krnovsko stojí za poznáním; Turistickou sezónu Krnov 2017; Krnov, Jeseník, Prudnik na týden - brožura a mapa a letní turistickou soutež o pamětní mince a hodnotné ceny.

 

Turisticke noviny V letošní turistické sezóně Vám v Krnově můžeme nabídnou nově Turistické noviny. V elektronické podobě je naleznete zde. V tištěné formě jsou k dostání v TIC Krnov na Hlavním náměstí, v krnovských památkách, v ubytovacích zařízeních a na Městském úřadě Krnov před podatelnou.

 

 

Přehled otevřených památek v Krnově a zajímavostí, které Vám nabízí letošní turistická sezóna naleznete v brožurce Turistická sezóna Krnov 2017, která je v česko-polské mutaci k dispozici v tištěné formě v TIC Krnov. V elektronické podobě ke stažení zde. Materiál Turistická sezóna Krnov a plakát Turistická sezóna Krnov jsou realizovány z projektu „Podpora TIC Krnov pro rok 2017“ a jsou spolufinancovány z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
logo moravskoslezsky kraj cs

skládačka přední strana skladacka 1   skladacka 2   skladacka 3   skladacka 4   skladacka 5   skladacka 6   skladacka 7   skladacka 8   skladacka 9   skládačka zadní strana

tony krnov1 Turistická sezóna v Krnově byla zahájena komentovanou prohlídkou nazvanou "Tóny Krnova". Jak už název napovídá, prohlídka byla věnována hudbě. Zajímavé povídání na toto téma si pro vás připravuli studenti Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu v Krnově. Výklad byl věnován historii památek a hudbě v Krnově. 

Fotoreport z prohlídky naleznete zde.

Krátký záznam hudebních vystoupení si můžete prohlédnout na facebooku Infocentrum Krnov.

2005 pamatky V letošním roce nebude chybět ani "Den otevřených památek", který připadá na sobotu 20. května. V tento den bude připraven v každé památce pro návštěvníka drobný dárek. Přehled otevřených památek naleznete níže.

Níže naleznete také, co nového vám turistická sezóna v Krnově nabídne.

  

2005 evangelický kostel

  Den otevřených památek - sobota 20. května

Věž kostela sv. Martina 10:00-12:00 / 13:00-17:00 Vstupné dobrovolné.
Radniční věž – prohlídka 14:00 20 Kč; děti, studenti a senioři 10 Kč
Krnovská synagoga – prohlídka 13:00–16:00 Vstupné dle ceníku
Kostel sv. Ducha – prohlídka   9:00–10:00 Vstupné 20Kč
Flemmichova vila – muzeum   8:00–18:00 20 Kč; děti, studenti 15 Kč
Kostel Narození Panny Marie 11:00–12:00 Vstupné dobrovolné
Kostel sv. Benedikta 10:00-12:00 / 13:00-17:00 Vstupné dobrovolné
Poutní kostel na Cvilíně 10:00–17:00 Vstupné dobrovolné
Rozhledna na Cvilíně 10:00–17:00 20 Kč; děti do 14 let a důchodci 10 Kč
Zřícenina hradu Šelenburk Volně přístupná  
Rozhledna na Ježníku Volně přístupná  
Evangelický kostel - doprovodný program 13:00-17:00 Evangelický kostel v Den otevřených památek nabízí návštěvníkům:
* ukázku hry na varhany v podání Jana Maláče
* možnost zazvonit si na zvon ve věži kostela

 

18492603 10206779295241411 148171493 n Letošní turistickou sezónu nám opět zpestří soutěže. V "Den otevřených památek" již poběží letní turistická soutěž, která je zaměřená na vyhlídková místa v Krnově, v Jeseníku a Prudniku. V Krnově získáte Vandrovní knížku v informačním centru na Hlavním náměstí nebo přímo v jedné ze tří památek - Radniční věž, Krnovská synagoga a rozhledna na Cvilíně. Do vandrovní knížky obdržíte v navštívené památce razítko a za tři krnovská razítka dostanete v informačním centru minci, kterou si vlastnoručně vyrazíte. Více informací k soutěži naleznete zde.

Další soutěží bude v letošním roce hra o "Puzzle z Krnova", která vystřídá prázdninovou hru o pexeso. 

2005 druha jarni cyklojizda V sobotu 20. května můžete putování po památkách absolvovat také na kole, neboť v tento den probíhá "Druhá jarní cyklojízda". Návštěva památek není povinná, ale proč si je neužít. O kolo se Vám postarají a na každého účastníka čeká i drobný dárek. Na letošní turistickou sezónu je připravená letní soutěž, při které sbíráte razítka vyhlídkových míst do Vandrovní knížky. Knížku na razítka získáte v TIC Krnov nebo v některé ze tří památek (Radniční věž, Krnovská synagoga a rozhledna na Cvilíně). Odměnou je pak možnost vyrazit si minci v TIC Krnov. Akce probíhá také v Jeseníku a v Prudniku. Více informací k soutěži naleznete zde.

Sraz, stejně jako minule, tzn. v 13 hod. před Radnicí.
Trasa: po krnovských památkách - cca 20 km dlouhá.

  • sraz u Radnice - přejezd k Synagoze (možnost prohlídky; vstupné dle ceníku) - Radniční věž (možnost prohlídky od 14 hod.; vstupné 20,- Kč, děti, studenti a senioři 10,- Kč) - věž kostela sv. Martina (vstupné dobrovolné) - Kostel sv. Ducha - Flemmichova vila (vstup 20,- Kč, děti a studenti 15,- Kč) - po cyklostezce podél řeky až do Kostelce ke Kostelu sv. Benedikta (vstupné dobrovolné), se závěrečným výšlapem na Cvilín: Poutní kostel na Cvilíně (vstupné dobrovolné) a Rozhledna na Cvilíně (20,- Kč, děti do 14 let a důchodci 10,- Kč) a zřícenina hradu Šelenburk
  • účastníci dostanou opět drobný dárek + mohou získat také drobný dárek v jednotlivých památkách;
  • vstup do památek není povinné, ale pokud tam lidi půjdou, my budeme čekat venku a hlídat kola, takže se nemusí bát, že by jim je někdo ukradl :-).

2005 krnovska V tento den však můžete prohlídku památek spojit také s akcí "Krnovská padesátka pěšky a na kole".

Na trať se můžete vydat jako každý rok od Střediska volného času Krnov mezi 6 a 10 hodinou. Na výběr jsou pěší tratě od 4 km po 50 km a cyklisté mohou zvládnout až 63 km trať. Akce je určena pro všechny věkové kategorie. Rodiče s dětmi mají připravenou trať dlouhou 4 km. Zde jsou pro děti připravené soutěže, hry a čeká na ně odměna. Občerstvení zajištěno.
Pro všechny účastníky je připraven "Účastnický list" a razítko pochodu.


A co nového vám v letošní sezóně nabízí krnovské památky:

3103 3105 synagoga Krnovská synagoga zahájila celoroční provoz. Otevřeno je od pondělí do pátku. V letních měsících se otevírací doba rozšíří o neděli. Návštěvní sezónu synagoga zahájí v pátek 31.3.2017 od 14:00 hodin vernisáží výstavy obrazů Josefa Odrášky "Návraty", úvodní slovo bude mít sám autor. 
Návštěvníky čekají samozřejmě i další novinky, ale nebudeme vše odhalovat najednou.

 

 

 Zajímá vás církevní turistika? Tak to vás určitě potěší zpráva, že v letošním roce se návštěvníkům otevře v pravidelných návštěvních hodinách poutní kostel na Cvilíně a to od 1.května každý den mimo pondělí. Ve stejnou dobu Kostel sv. Martina nabídne prohlídku věže s možností nahlédnout do miniaturního bytu věžného v sobotu v dopoledne i odpoledne a také v nedělních odpoledních hodinách. Stejně tak i kostel sv. Benedikta bude otevřen v sobotu a v neděli. Prohlídky přes týden budou opět po telefonické domluvě.
sv Benedikt   sv Martin   poutni kostel

 

2104 3008 muzuem Městské muzeum Krnov připravilo výstavu stavebnice Merkur, která určitě zaujme malé i velké. Nebude chybět také oblíbená herna.

 

 

 


 

Na sezónu se připravují také oblíbené soutěže. Letos v TIC Krnov nebudeme hrát o pexeso, ale o krnovské dřevěné puzzle. Návštěvníci si mohou v turistické sezóně vyrazit v TIC Krnov za odměnu "Krnovský groš".

Co rozhodně není novinkou, že se na vás těšíme a rádi vás v Krnově přivítáme.

 

 

V případě dotazu na otevírací hodiny památek se obraťte na Turistické informační centrum Krnov (TIC) - tel 554 614 612, 739 548 957. Skupinové prohlídky předem zajistíme i mimo stanovené termíny, dle možností památek.

 

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb