Aktuality

Osoblažská úzkokolejka zahájí turistickou sezónu 2017

Po zimním spánku opět vyjedou 8. května historické parní lokomotivy s turistickými vagóny na úzkorozchodnou železnici spojující Třemešnou a Osoblahu něžně přezdívanou „Osoblažka“. Zahájí tak turistickou sezónu na Osoblažsku, které má turistům mnoho co nabídnout. Nejen místní úzkokolejka ale také obce, zámky a další zajímavosti pro turisty připravili na léto bohatou nabídku zajímavých programů, které se budou v tento den prezentovat. Navíc díky ozvučení soupravy parního vlaku se cestující dozvědí vše podstatné i během jízdy vlaku! http://www.osoblazsko.com/archiv/11532

Střelecký dům zve k večerní návštěvě.

Krnovská památka se otevře veřejnosti v netradiční čas. SVČ Krnov vás zve v pátek 24. března k návštěvě Střeleckého domu. Od 19:30 hod si můžete prohlédnout expozici kanceláře krnovského architekta Leopolda Bauera. Připravena bude i prezentace o historiii Střeleckého domu. Nebude chybět ani prohlídka prostor, do kterých se běžně nepodíváte. Program bude opravdu bohatý a máte se na co těšit.

Vstupné činí 50 Kč pro osoby starší 15 let. V ceně je zahrunuto malé občerstvení.

Středisko volného času Krnov nabízí i další akce.

DOVOLENÁ A REGION, LÁZEŇSTVÍ

Ať už budete hledat odpočinek nebo dobrodružství, vše najdete na největším mezinárodním veletrhu cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji na výstavišti Černá louka! Veletrh již tradičně představí tři základní pilíře cestovního ruchu - dovolenou, region a lázeňství. Veletr probíhá od dnešního dne a potrvá až do neděle 5. března. Jedním z vystavovatelů je také Krnov. Na stánku se bude prezentovat společně s městem Jeseník a s polským partnerským městem Prudnik.

Zámek Hošťálkovy připravuje Velikonoční prohlídky

 Již po druhé se uskuteční na Zámku Hošťálkovy Velikonoční prohlídky. V pátek 14. dubna vás čeká bohatý program s ukázkou řemesel. Nenechte si ujít možnost navštívit tento zámek, který zatím není běžně přístupný.

http://infokrnov.cz/cs/zajimavosti-mikroregionu-krnovsko/46-zamek-hostalkovy

Na Ježníku se pravidelně sportuje. Přidejte se také

Na Ježníku se koná vždy poslední neděli v měsíci veřejný závod "Ježník Run 16/17".

Akce je určena pro běžce, ale také turisty či rodiče s kočárky. Trať má délku cca 4 km a odměnou vám jistě bude dobrý pocit z příjemného sportovního dopoledne stráveném na čerstvém vzduchu.

Do Krnova zveme návštěvníky veletrhů.

Krnov míří na veletrhy cestovního ruchu

Prvním letošním veletrhem, kde byl Krnov zastoupen, byl brněnský veletrh Regiontour. Na brněnském výstavišti se konal od 19. do 22. ledna. Krnov čekají, ale i další veletrhy a to ITF Slovakiatour Bratislava, HolidayWorld Praha, Dovolená a Region, Lázeňství v Ostravě a veletrhy a výstavy v Polsku, ve Vratislavi a v Prudniku. 

Týden hokeje se uskuteční také v Krnově

Přijďte ve středu 25. ledna v 16h na Zimní stadion Krystal v Krnově na akci Týden hokeje

Ve středu 25. ledna od 16h budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HK Krnov mládež ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá na zimním stadionu Krystal vůbec poprvé akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odnese hodnotný dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy.

KČT Krnov zve na sobotní vandry

Klub českých turistů Krnov vás zve na sobotní vandry. První akcí KČT Krnov byl v roce 2017 "Novoroční výstup na Praděd a na Šelenburk". Akce je velice oblíbená nejen u turistů, ale i občanů Krnova a okolí. Přehled dalších vandrů, které se konají začátkem roku 2017 naleznete zde na plakátku. Další informace o Krnovském klubu turistů a jejich akcí naleznete na webovém odkazu http://www.kctkrnov.cz/ .

 

Zámek Linhartovy připravuje "Turistickou sezónu 2017"

První letošní akcí na Zámku Linhartovy bude Velikonoční jarmark, který se uskuteční 1. dubna. Mezinárodní kulturní léto 2017 odstartuje 20. května. Také letos se můžete těšit na podvečerní prohlídky zámku s kastelánem, které jsou u návštěvníků velice oblíbené.

Již dnes si můžete prohlédnout program akcí, které se připravují na letošní sezónu: http://www.zameklinhartovy.cz/

       

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb