Nominujte osobnost roku 2019

Ocenění osobností města Krnova za rok 2019

Znáte jednotlivce, nebo kolektiv, který si zaslouží titul Osobnost roku?

Už na konci dubna budeme znát Osobnost roku 2019. Titul obdrží jednotlivec, nebo kolektiv, který získá nejvíce hlasů veřejnosti. To je jedna ze změn, k níž došlo v pojetí každoročního oceňování nejlepších sportovců, osobností kultury a pedagogů. K dalším novinkám patří, že ocenění budou udělena také v kategoriích Humanita, Podnikání, rozvoj a inovace a Výjimečný počin a že slavnostní předávání ocenění se uskuteční pro všechny kategorie v jeden termín.

„V současné době shromažďujeme nominace. Pokud občané znají jednotlivce, nebo kolektiv, který si ocenění za loňský rok zaslouží, stačí, aby vyplnili a odeslali formulář, který je k dispozici v digitální nebo listinné podobě. Nominovat mohou jak osobnosti, které v našem městě působí, tak Krnovany působící mimo území města, kteří však mají výrazný podíl na propagaci Krnova v okolí či v zahraničí,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu. Aby nominace byla platná, je třeba uvést jméno a příjmení nominovaného i toho, kdo nominuje, a důvod nominace. „Přivítáme také, když občané vyberou kategorii, v které svého favorita nominují. Určení kategorie ale není povinné,“ dodala s tím, že uzávěrka nominací je 31. ledna.

Nominační formulář zájemci najdou pod článkem. V papírové podobě si ho mohou vyzvednout v podatelně Městského úřadu Krnov, u pracovníků odboru školství, kultury a sportu nebo v turistickém informačním centru (TIC). Vyplněný formulář lze odevzdat do podatelny či v TIC, nebo zaslat na adresu: Město Krnov, Odbor školství, kultury a sportu; Erika Gottwaldová, Hlavní náměstí 96/1, 794 01 Krnov. Obálku je třeba označit heslem „Ocenění osobností města Krnova za rok 2019“.

Po uzavření nominací dojde k výběru oceněných. „Veškeré nominace budou předloženy příslušným komisím města, jejichž členové mohou nominované doplnit. Jednotlivé komise pak rozhodnou o maximálně pěti oceněných v dané kategorii a z nich určí vítěze. Následně dojde k hlasování veřejnosti, která vybere z šesti vítězů v jednotlivých kategoriích jednoho, který se stane Osobností roku 2019,“ popsala nový koncept Aneta Janoušková. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v koncertní síni v závěru dubna.


osobnost


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb