Zveme na zámky v Mikroregionu Krnovsko

Zveme milovníky historie k návštěvě zámku v okolí Krnova. Již několik let jsou veřejnosti zpřístupněny zámky v Linhartovech a Slezských Rudolticích. Zvláštností těchto zámků jsou vystavené expozice, které se každoročně mění a návštěvník se tak může stále vracet. Ale to není vše, co zámky nabízejí. Můžete také navštívit některou z mnoha akcí, které se zde konají. Každoročně se jedná o netradiční noční prohlídky. Nabídka se rozšířila také o pravidelné večerní prohlídky. A již několik let se na zámcích konají koncerty a jarmarky.

A teď trochu podrobněji.

Zámek Linhartovy se nachází 10 km od centra Krnova směrem na Město Albrechtice. Do konce srpna probíhají úterý, středa a čtvrtek večerní prohlídky s kastelánem vždy v 18:00. Prohlídky s průvodcem probíhají o víkendech.

linhartovy

V srpnu můžete dále navštívit vernisáž tří autorů a také je připravena již tradiční noční prohlídka.

0308 kinhartovy   0308 linhartovy1   1708 linhartovy

Na září je připravená další vernisáž a určitě se můžete také těšit na Vánoční jarmark a koncert.

K vidění je stálá expozice, kterou tvoří keramika Jana Kutálka, první dětská galerie a zámecká obrazárna. V letošním roce je k vidění výstava český křišťál, dětská galerie pravěk - podmořský svět, svět večerníčků, papírové modely hradů a zámků, Vzpomínky nejen na Afriku, historického skla, Krtci tak i tak..., modely autíček, Myšmaš, Cinknutí na konci řádku..., psací stroje, Ten sbírá to a ten zas tohle a všichni dohromady nasbíráme moc...

 Více informací zde.

Druhý zámek, který můžete navštívit, je ve Slezských Rudolticích. Otevřený je o prázdninách mimo pondělí každý den od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Prohlídka s průvodcem probíhá vždy v celou hodinu. Navštívit můžete také některou z netradičních prohlídek a to jak večerní, tak třeba strašidelnou. Konají  se zde také další akce, na které Vás srdečně zveme.

1008 rudoltice  2408 rudoltice

24.8. Strašidelný zámek
14.9. Povýšení svatého kříže - mše
23.11. Kateřinské trhy
14.12. Adventní koncert
24.12. Půlnoční mše v zámecké kapli
27.12. Vánoční koncert

Více informací zde.

Jako poslední je Zámek Hošťálkovy, kde momentálně probíhají prohlídky po telefonické domluvě. Ale slavnostní otevření prvního okruhu proběhne již 10. srpna v 15:00. Srdečně Vás zveme. Další akce, která se zde bude konat je kino na zámku.

1008 hostalkovy

Více informací zde.


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb