Průvodce Krnovem pro zvídavé školáky v infocentru od 1. srpna

V Turistickém informačním centru Krnov je od 1. srpna 2019 k dostání zábavný průvodce pro děti, které umí číst, psát a také počítat. Chcete vědět víc?

  • Dobrodružný průvodce Krnovem pro děti má 100 stran, což je 50 listů. Nemluvíme o titulní a zadní straně :-).

  • Provede děti třemi krnovskými okruhy - 1. je historickým centrem města, 2. je zavede na Cvilín a 3. to vezme přes Ježník do Kostelce a zpět do infocentra.

  • A jak je to náročné – každý okruh se dá zvládnout za 1 den. Dohromady mají 18 km - 1. je nejkratší a má 3 km, 2. je krapet náročnější, má 6 km a ten 3. má asi kolik km? Jestli to dětí ví, tak umí počítat a čekáme je v infocentru.

  • Každý okruh má jednu velkou tajenku, kterou musí doplnit. Za správnou odpověď dostanou od nás nálepku a dárek. Takže máme tři okruhy, tím pádem mají šanci získat až tři nálepky a tři dárky. To je lákavé, co na to říkáte ;-).

  • Kromě luštění hádanek a plnění úkolů, budou sbírat nálepky do pracovního sešitu. Celkem je 15 nálepek, z toho tři získají za vyluštění tajenek a zbytek nálepek se nachází v krnovských památkách, atraktivitách nebo někde poblíž nich. Informace, jak získat nálepku, mají vždy v sešitě na stránce, kde ji budou lepit. Nálepku získáte pouze s průvodcem Krnovem. Bez pracovního sešitu nebude nálepka vydána.

  • A protože je to průvodce, tak se děti dozví plno zajímavostí o Krnově a věřte, že nuda to rozhodně nebude.

Je pouze na dětech, jestli absolvují jeden nebo všechny okruhy. Vždy po vyluštění tajenky stačí přijít do infocentra a vybrat si některou z odměn. Vyzvednutí dárku poznačíme do jejich pracovního sešitu a mohou pokračovat dalším okruhem. Rozhodně budou potřebovat i Vás, protože víc hlav víc ví.

Časté dotazy:

Kde si můžeme vyzvednout pracovní sešit? .... Sešit je k dispozici pouze v Turistickém informačním centru Krnov.

Kdo sešit dostane? .......................................... Sešit vydáváme školákům, kteří umí číst a psát - takže děti 1. třída a starší. Pobaví se i větší děti. Zároveň jim vysvětlíme jak se sešitem pracovat a hlavně, co získají, když budou úspěšní při vyluštění tajenky. Materiál není určen pro školy, ale pro rodiny s dětmi.

Získá sešit dospělý?......................................... Sešit je opravdu určen pro děti, které budou potřebovat radu dospělého. Pro dospělé jsou k dispozici jiné materiály - Průvodce městem, Cykloturistická mapa Krnovsko, Prudnicko atd.

Musíme vše absolvovat tento rok?................... Ne, průvodce bude k dispozici do rozdání, počítáme že minimálně ještě dva roky se děti budou tímto dílem bavit. Včas budeme informovat, že je třeba absolvovat okruhy a vyzvednout odměny.

1DP 1 1DP 8

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb