Flemmichova vila zve nejen na výstavy, ale také na koncerty

VÝSTAVNÍ PROSTORY FLEMMICHOVY VILY

1805 0109 muzeum   2906 3108 muzeum   07 Muz

Histrorické hudební nástroje

Prostory Flemmichovy vily pro letošní turistickou sezónu zaplnily, v rámci realizace česko-polského projektu Náš svět hudby, hudební nástroje. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si část sbírky pan Jaromír Růžička z Prahy. Ten již čtyři desetiletí sbírá historické hudební nástroje a několik desítek z nich obsadí výstavní vitríny spolu s dalšími předměty souvisejícími s hudbou.

K vidění jsou dechové nástroje plechové i dřevěné, smyčcové nástroje i výběr ze skupiny nástrojů strunných drnkacích. Nabízí se tak jedinečná možnost zmapovat zručnost a um výrobců od konce 18. století po současnost.

Významné devítky
Výstava se věnuje významným událostem v české historii i historii města Krnova, jejichž letopočet je zakončen číslovkou 9. Např. 1419 – první pražská defenestrace, 1939 – okupace českých zemí a začátek 2. světové války, 1779 – velký požár města Krnova.

Výstava potrvá až do konce roku (bude vystavena i na radnici).

Salón neprofesionálních umělců
Oblíbená výstava autorů z řad široké veřejnosti, kteří žijí trvale nebo rekreačně na území mikroregionu Krnovsko.

Amatérští výtvarníci, kteří přihlásili svá díla do letošního ročníku, se rozhodli nejen čelit případné kritice návštěvníků výstavy, ale spolu se svými pracemi přináší divákům i část své osobní historie a svědectví o své vlastní tvůrčí invenci. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 28. 6. v 17.00

 

ZAHRADA FLEMMICHOVY VILY

2806 FV Country   2607 folk

Country kavalérie 
Koncert kapely Country Kavalérie ze Svobodných Heřmanic se uskutečnív zahradě vily v pátek 28. 6. od 18 hodin. Pro posluchače je připraven repertoár složený jak z country a folkové klasiky (Greenhorns, Fešáci, Věra Martinová, Pacifik...), tak i autorské skladby členů kapely. Návštěvníci jsou zváni nejen k poslechu, ale v průběhu produkce si mohou také vyzkoušet své taneční dovednosti, ve kterých je podpoří i členové krnovského Country klubu.

Folk v zahradě 
Jedna z prvních českých folkových skupin oslaví v příštím roce neuvěřitelnou 60. sezónu a sami členové kapely avizovali, že se jedná o sezónu poslední. Máte tak jedinečnou šanci ještě jednou v Krnově potkal žijící legendu. Hudební záběr Spirituál kvintetu je velmi široký, od moravských lidovek, přes renesanční a barokní skladby až po irské balady, gospely a nesmí chybět ani v názvu zmíněné spirituály. Řada písní již zlidověla, a tak se koncerty často stávají společným muzicírováním Spirituál kvintetu a publika. Koncert se uskuteční 26. 7. a vstupenky si můžete již zakoupit v předprodeji v TIC Krnov na Hlavním náměstí 25 za 130 Kč.

 


Zpět

Partneři

krnov MSK Czech tourism atic Jeseníky Slezsko Certifikát kvality služeb